logo

Crowdly

Jill spends all her income of $30 on jellybeans and cola. If the price of jellyb...

✅ Перевірена відповідь на це питання доступна нижче. Наші рішення, перевірені спільнотою, допомагають краще зрозуміти матеріал.

Jill spends all her income of $30 on jellybeans and cola. If the price of jellybeans is $6 a bag, and the price of cola is $2 a bottle, which of the following combinations of jellybeans and cola lies inside Jill's budget line?
0%
0%
0%
0%
100%
Більше питань подібних до цього

Хочете миттєвий доступ до всіх перевірених відповідей на moodle.uleth.ca?

Отримайте необмежений доступ до відповідей на екзаменаційні питання - встановіть розширення Crowdly зараз!