logo

Crowdly

A manufacturer of a product sells all that is produced at a price of 12.600 rial...

✅ The verified answer to this question is available below. Our community-reviewed solutions help you understand the material better.

A manufacturer of a product sells all that is produced at a price of 12.600 rials per unit. The fixed cost is 1610 rials and the variable cost is 8 rials per unit.

Determine the Break-Even quantity (q). 

T y p e space y o u r space a n s w e r space i n space t h e space b o x space b e l o w comma space bottom enclose t h e space v a l u e space o f space bold italic q space o n l y end enclose.

More questions like this

Want instant access to all verified answers on elearn.squ.edu.om?

Get Unlimited Answers To Exam Questions - Install Crowdly Extension Now!