logo

Crowdly

Tarkime, kad visą produkciją sudaro 4 obuoliai ir 6 apelsinai ir kad obuoliai ka...

✅ The verified answer to this question is available below. Our community-reviewed solutions help you understand the material better.

Tarkime, kad visą produkciją sudaro 4 obuoliai ir 6 apelsinai ir kad obuoliai kainuoja po 1 USD, o apelsinai - po 0,50 USD. Šiuo atveju BVP vertė yra: $

More questions like this

Want instant access to all verified answers on emokymai.vu.lt?

Get Unlimited Answers To Exam Questions - Install Crowdly Extension Now!